• Temperatura 2oC
  • Ciśnienie 998.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Aktualności

Kierunek eksport - rynek niemiecki

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
oraz
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne:
 
 
Kierunek - Eksport:
Rynek niemiecki
28 września br., godz. 10.00-14.00
Biały Lew, ul. Żagańska 42 A, 68-200 Żary
 
Rozpoczynamy cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych: „Kierunek Eksport”. Pierwsze spotkanie z cyklu dotyczy rynku niemieckiego.
 
Co w programie? 
Firma w Niemczech – rozpoczynasz działalność? A może szukasz informacji, jak ulokować firmę na rynku niemieckim? Dowiesz się, jak to zrobić
Dodatkowo: na spotkaniu uzyskasz informację o możliwości pozyskania środków  finansowych w  Programie Fundusze Europejskie dla Województwa Lubuskiego  - oferta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego dla Przedsiębiorców
Kto prowadzi spotkanie?
Jolanta Żukowska  - właścicielka  firmy Connector Germany-  praktyk w relacjach polsko-niemieckich, od lat łączy biznesy i wprowadza firmy polskie na rynek niemiecki oraz niemieckie na rynek polski. Do dzisiaj 100 firm z całej Polski skorzystało ze wsparcia eksperckiego Connector Germany.
---------------------------------------------------------------------------------
Agenda:
10:00-10.15 Otwarcie spotkania
10:15-11:15 Rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej na rynku niemieckim:
Założenie spółki, analiza rynku, wiodące branże, uwarunkowania prowadzenia działalności, możliwości finansowania biznesu na rynku niemieckim.
11:15-12:15 Jak pozyskać partnerów biznesowych w Niemczech? Jak prowadzić biznes z niemieckimi przedsiębiorcami - praktyczne wskazówki?
12:15 Przerwa kawowa
12:45-13:15 Oferta dla przedsiębiorców: Możliwości pozyskania środków dla przedsiębiorców  z programu Fundusze Europejskie dla Województwa Lubuskiego - Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
 
Warunkiem udziału w spotkaniu jest wysłanie e-maila zgłoszeniowego na e-mail do dnia 27 września br. z podaniem: nazwy firmy,  branży oraz imienia i nazwiska uczestnika lub zgłoszenie telefoniczne na nr tel. 697 712 733
Serdecznie zapraszamy!
 
O kolejnych spotkaniach dotyczących innych rynków zagranicznych będziemy informować wkrótce

Spotkanie Społecznej Rady Przedsiębiorców

W dniu 8 września br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z Zarządem Społecznej Rady Przedsiębiorców. Konsultacje dotyczyły trzech tematów.
W spotkaniu ze strony Urzędu uczestniczyli: Skarbnik Miasta, Naczelnik Wydziału Podatków i Opłat, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Promocji, przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska oraz Burmistrz Miasta Żary.
Przewodnim tematem była propozycja nowych stawek podatku od nieruchomości na rok 2024. Każda ze stron przedstawiła swoje problemy i stanowisko uwzględniając obecną sytuację na rynku lokalnym i krajowym.
Następnie Zarząd Społecznej Rady Przedsiębiorców spotkał się z przedstawicielem WIT. Wówczas rozmawiano na temat stref płatnego parkowania i stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach gminnych w strefie płatnego parkowania, wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania.
Ostatnim tematem spotkania były warsztaty dotyczące Strategia Rozwoju Gminy Żary o statusie miejskim na lata 2024 – 2033.
  

Konkurs Fundusze Europejskie warte zachodu

 
 

Kongres HR 2023 - Kwalifikacje pracownika nowej generacji

Złóż wniosek przez Internet!

Zaproszenie na wizytę studyjną w Cottbus 9-10 maj 2023

Przedsiębiorcy w ratuszu

Spotkanie Noworoczne Przedsiębiorców w ratuszu. Dziękujemy, że tak licznie nas Państwo odwiedziliście.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Przedsiębiorcy w ratuszu

Biznes w ratuszu

Spotkanie świąteczno-noworoczne z przedstawicielami Społecznej Rady Przedsiębiorców. Była to okazja do rozmów o rozwoju gospodarczym miasta oraz o projekcie realizowanym przez urząd miasta „Żary, tu chcę żyć!!!”.

Spotkanie Zarządu Społecznej rady Przedsiębiorców

W dniu 29 września br. w ramach corocznych konsultacji społecznych odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z Zarządem Społecznej Rady Przedsiębiorców.
W spotkaniu ze strony Urzędu uczestniczyli: Skarbnik Miasta, Naczelnik Wydziału Podatków i Opłat, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Promocji oraz Burmistrz Miasta Żary.
Przewodnim tematem była propozycja nowych stawek podatku od nieruchomości na rok 2023.
Każda ze stron przedstawiła swoje problemy i stanowisko uwzględniając obecną sytuację na rynku lokalnym i krajowym spowodowanym m.in. konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
Pomimo wysokiej inflacji rzędu ok. 20% Skarbnik Miasta uwzględniając problemy z jakimi boryka się społeczeństwo, samorządy i gospodarka oraz pomoc oferowaną obywatelom przez Państwo wskazuje wzrost stawek o 10 % tj.  połowa szacowanej inflacji.
Na drugim spotkaniu Zarząd Społecznej Rady Przedsiębiorców spotkał się z Prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "PEKOM"
W zakresie gospodarki odpadowej omówiono obowiązek segregacji odpadów przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą, ze szczególnym uwzględnieniem lokalizacji ścisłego centrum. Z uwagi na specyfikę położenia wielu nieruchomości, co wiąże się brakiem możliwości usytuowania pojemników, wskazano trzy lokalizacje umiejscowienia pergoli dla terenów niezamieszkałych. Przedstawiono warunki nowych umów wraz z etapami wprowadzenia ich funkcjonowania, jak też obowiązki przedsiębiorców oraz zasady kontroli posiadanych umów i właściwej segregacji.
Z Prezesem ZGM rozmawiano na tematy podwyższenia opłaty targowej od nowego roku.
 

Informacja

1 2 3 4 5 6 ... 9

Narzdzia i usugi

Kontakt - stopka

Urząd Miejski w Żarach

Urząd Miejski w Żarach
pl. Rynek 1-5 ; 68-200 Żary
miasto~@~um~.~zary~.~pl
tel. 68 470 83 00 ; fax. 68 470 83 86
www.zary.pl 
 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od 7.30 do 15.30
 

Konta bankowe:

Konto:  PKO BP SA
              21 10205402 0000 0302 0313 9037
Konto opłaty skarbowej: 
              95 10205402 0000 0402 0374 1675
Urząd:   NIP: 928-10-02-069   REGON:  000526185
Gmina:  NIP: 928-20-77-626   REGON:  970770540
 
Przyjęcia interesantów w sprawie skarg i wniosków przez Burmistrza lub Zastępców Burmistrza poniedziałek od 9.00 do 16.00
Sekretarz Gminy i Skarbnik Gminy przyjmują interesantów w godzinach pracy Urzędu.