Zakończył się cykl warsztatów „Bezpieczna Żaranka”, skierowany do mieszkanek Żar, których celem było zwiększenie świadomości oraz rozwijanie praktycznych umiejętności związanych z bezpieczeństwem osobistym.

W dniach 25–28 maja uczestniczki brały udział w zajęciach obejmujących m.in. elementy samoobrony, podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktykę zagrożeń i mechanizmów manipulacji oraz praktyczne sposoby reagowania w sytuacjach kryzysowych. Program warsztatów został przygotowany z myślą o kobietach, które chcą zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa i zdobyć wiedzę przydatną w codziennym życiu.

Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Żarachmł. asp. Żaneta Kumoś oraz mł. asp. Damian Biniecki, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie profilaktyki zagrożeń, samoobrony oraz pierwszej pomocy.

Na zakończenie warsztatów Edyta Gajda Burmistrz Miasta Żary wręczyła uczestniczkom pamiątkowe upominki, dziękując za aktywny udział oraz zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział i otwartość na zdobywanie nowych umiejętności. „Bezpieczna Żaranka” to kolejna inicjatywa realizowana na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa mieszkanek naszego miasta oraz budowania świadomej i odpowiedzialnej społeczności lokalnej.